10+ přešlapů, o kterých by občané měli vědět všechno

Nefunkční městská nemocnice: omezení zdravotní péče

Občany, pacienty i zaměstnance zařízení nezajímá údajné politické hašteření. Výsledkem zvláštního řízení organizace, personální politiky  i nedostatečné komunikace s odbory, je omezená zdravotní péče pro všechny. V září 2021 došlo až k uzavření interny, 3 ambulancí. Do nemocnice se nevozili pacienti záchranky.

Kontroverzní záměr: 6 podlažní sídliště v Prokopárnách

Jsme pro výstavbu bytů, ale jasně odmítáme celou nejnovější územní studii architekta Ondřeje Tučka, kterou si objednalo město Čáslav, respektive zvolení představitelé města Čáslavi.

Otevřený dopis 8 šéfů SVJ bytových domů: odmítají zvláštní způsob komunikace radnice vůči občanům, jsou především proti husté výstavbě, zvýšenému počtu obyvatel i proti 6 podlažním bytovým domům

Odmítáme, aby současné vedení města rozhodovalo o miliardových investicích na základě řady pochybností, proti zájmům občanů a především v časové tísni – na veřejném jednání i o prázdninách a dovolených 18. 7. 2022!

Záměr obhajuje především místostarosta Martin Horský, který není pro nás v žádném případě zárukou slušnosti, transparentnosti a zodpovědnosti

13. 9. 2021 místostarosta Martin Horský již neúspěšně prosazoval na zastupitelstvu jedinou nabídku developera i jediný záměr společnosti Trigema na výstavbu 513 bytů za 1,5 mld. Kč ve stejné lokalitě Prokopa Holého.

Záměr rychle prodat 16 000 m2 lukrativních městských pozemků

Vzniklo by prý 513 bytů za 1,5 mld. Developer by si je ale sám prodával za tržní ceny. První jsme informovali o nepromyšleném záměru. Mobilizovaní občané zamezili na zastupitelstvu netransparentnímu záměru na základě jediné nabídky developera za podpory vedení města.

Nefunkční Odbor vnějších vztahů a komunikace

Občané se dovídají o velkých projektech nedostatečně. Chybí diskuze většího počtu občanů. Vala s lávkou přes Podměstský rybník, o výstavbě za 1,5 mld., o rekonstrukci hlavního náměstí. Čáslavské noviny (10 tisíc náklad) bez názorové rubriky pro občany. TV Čáslav natáčí tendenční reportáže.

Více: Weby pro všechny (ne)informované občany? Domény množíme. (Ne)uděláme. (Ne)zaplatíme

Nepromyšlená personální politika: řízení městského úřadu i organizací města

Konec šéfa Odboru financí Z. Z. Ten nebyl u rozpočtu města na rok 2022. V přímém přenosu to ohrozilo na zastupitelstvu předkládání rozpočtu. Skončil jednatel Čáslavské servisní J. D. Společnost provizorně řídil místostarosta. Skončila také vedoucí odboru investic M. P.

Další dopravní zátěž z betonárky

Vedení města tvrdilo, že jde o výstavbu malé rodinné firmy. Ze záměru se vyklubala pobočka největší sítě betonárek v ČR. Nákladní auta začnou vozit přes město tuny materiálu na výrobu betonových směsí. Opačným směrem hotový beton. Sníží se kvalita městských silnic i život občanů. Na trase je i mezinárodní cyklotrasa.

Kauza: Zvláštní prodej městského pozemku kolem domu rodiny Jonášových panu P.

Vedení města neobhajovalo zájmy řadových občanů, ale naopak vytvářelo nátlak. Podnikatel P. neumožnil přístup k rekonstrukci hradeb. Město dotlačil, kam chtěl. Rozhodnutím je znehodnocen Jonášovým vlastní dům v atraktivní lokalitě u Kostelního náměstí.

Nový velkokapacitní parkovací dům bez informací

Ten by měl vyrůst u vlakového nádraží. Na místě zahrádek i sportovní „autíčkové“ dráhy. Jeho kapacitu město tají. Kvůli malému parkovišti mezitím u nádraží padlo 14 stromů. Bez koncepce se plánuje další parkování, i místo chodníků.

Webové stránky chytracaslav.cz ani po roce nefungovaly

Na stolním kalendáři městského úřadu na rok 2021 byl prezentován tento nový web. Za celý rok 2021 ale nebyl vůbec zprovozněn. Ve výstavbě byly i caslavzelen.cz, infocaslav.cz. Oficiální web úřadu je meucaslav.cz.

Více: Weby pro všechny (ne)informované občany? Domény množíme. (Ne)uděláme. (Ne)zaplatíme

Skautská lípa po 31 letech pokácena.  Již 365 dnů se na místě nic neděje

Město ztratilo vlastní internetovou doménu caslav.eu

Za prodloužení zajímavé adresy nepochopitelně nezaplatilo. Čáslav sobě doménu caslav.eu zakoupilo, aby předešlo spekulantům. A tak po zadání adresy caslav.eu se přesměruje na caslavsobe.cz

Více: Weby pro všechny (ne)informované občany? Domény množíme. (Ne)uděláme. (Ne)zaplatíme

Podporujeme


Máme rádi Čáslav
365 dnů
na jediném webu akce | výjimečnosti | osobnosti
nejoblíbenější místa | kam za kulturou a historií
kam za sportem a relaxací | ubytování | jídlo a pití 
více ZDE

Na jediném webu akce na 365 dnů