Ředitelkou nemocnice Mlynářová. Lékařka a právnička

Aktualizováno „Ředitelka Městské nemocnice Čáslav Dita Mlynářová do funkce nastoupí 15. 10. 2021. Lékařku s právnickým vzděláním, primářskou licencí v urgentní medicíně, bohatými zkušenostmi v anesteziologii a praxí z ministerstva zdravotnictví do pozice ředitelky jmenovala Rada města 15. 9. 2021,“ informuje Městský úřad Čáslav. Mlynářová má podle zápisu z Rady města 6měsíční zkušební lhůtu.
Z veřejně dostupných informací byla v roce 2020 zhruba dva měsíce ředitelkou Městské nemocnice v Městci Králové, do funkce byla totiž jmenována na začátku července. V září 2020 se již ale podle informací Ministerstva zdravotnictví objevila na pozici ředitelky Odboru zdravotní péče. Do Čáslavi přichází z Nymburka, kde pracuje jako lékařka záchranky. Dita Mlynářová prakticky zůstala jako jediná vážná uchazečka o pozici šéfa nemocnice. Druhá kandidátka zájem nakonec ztratila.
Neoficiální informaci, že se Dita Mlynářová stane ředitelkou nemocnice jsme přinesli první, tehdy bylo 10. září. Starosta Vlastislav Málek na zastupitelstvu v pondělí 13. září uvedl, že jde o lékařku a právničku, čímž potvrdil naše informace z nemocničního prostředí, že jde opravdu o Ditu Mlynářovou. Tehdy starosta Málek uvedl, že se čeká na její jmenování od Rady města. K tomu následně došlo. Podle oficiálního zadání pro výběrové řízení se předpokládalo, že vítěz čáslavského konkurzu nastoupí od prvního září.
Kdo je MUDr. Mgr. Dita Mlynářová, LL.M.
Od 1. 7. 2020 byla jmenována na pozici ředitelky Městské nemocnice Městec Králové a.s. Zkušenosti v oblasti zdravotnictví získala jako lékařka Zdravotnické záchranné služby, ale praxi má i v oblasti zdravotnické legislativy coby právnička České lékařské komory. Do Čáslavi by měla přijít z Nymburka, kde pracuje jako lékařka záchranky, respektive Zdravotnické záchranné služby Středočeského kraje, výjezdové stanoviště Nymburk. Kolem 15. 9. 2020 působila ještě na Ministerstvu zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO), kde byla ředitelkou Odboru zdravotní péče (OZP). Ministrem zdravotnictví byl Adam Vojtěch od prosince 2017 do září 2020 . Na konci května 2021 se Vojtěch po rezignaci Petra Arenbergera znovu vrátil do ministerské funkce. V roce 2018 kandidovala Mlynářová v Kolíně z 10. místa do městského zastupitelstva za ANO. Kolínskou zastupitelkou se nestala. ANO získalo nakonec v Kolíně tři zastupitele.
Kolik bylo zájemců?
O manažerskou funkci v nelehkém období čáslavské nemocnice projevili původně zájem čtyři uchazeči. Do užšího finále nakonec postoupily dvě ženy. Jedna z favoritek nám přímo potvrdila, že o ředitelskou pozici nakonec za současné situace ztratila zájem. A tak Dita Mlynářová prakticky zůstala jako jediná vážná uchazečka o pozici šéfa nemocnice. Od 1. 9. je zdravotní péče v Čáslavi totiž omezována, protože nelze jednoduše obsadit všechny služby lékařů. Bez 3 ambulancí, 36 lůžek interny i pacientů záchranky
Kdy Rada města Mlynářovou jmenovala?
Ředitelkou nemocnice byla jmenována MUDr. Mgr. Dita Mlynářová: „Rada města dne 15. 9. jmenovala MUDr. Mgr. Ditu Mlynářovou do pozice ředitelky. Lékařka s právnickým vzděláním paní Mlynářová má primářskou licenci v urgentní medicíně, bohaté zkušenosti v anesteziologii a praxi z ministerstva zdravotnictví. Den nástupu do funkce bude upřesněn nejpozději běhen příštího týdne,“ oznámil Městský úřad 16. 9. na oficiálním facebooku města.
Jakou má ředitelka nemocnice zkušební lhůtu?
17. 9. 2021 bylo zveřejněno na webu Městského úřadu Čáslav usnesení z 23. zasedání Rady města Čáslavi konaného ve středu 15. 9. 2021
RM/405/2021 Ředitelka Městské nemocnice Čáslav – jmenování do funkce
Rada města Čáslavi jmenuje do funkce ředitelky Městské nemocnice Čáslav MUDr. Mgr. Ditu Mlynářovou, za podmínek uvedených v důvodové zprávě a stanoví plat, dle předloženého návrhu. Zároveň ukládá starostovi města sjednat s paní Mlynářovou 6měsíční zkušební lhůtu.
ČT: Lékaři opouštějí čáslavskou nemocnici. Interna zavře v září

ČT: Lékaři opouštějí čáslavskou nemocnici. Interna zavře v září

Řízením čáslavské nemocnice byl dosud pověřen ekonomický náměstek Jiří Cimický. Ten byl v hlavní manažerské funkci od 3. 6. letošního roku. Na mimořádném zastupitelstvu o nemocnici 9. 8. vedení města v čele se starostou Vlastislavem Málkem (Čáslav pro všechny) oznámilo se si neví rady s řízením zařízení, a právě proto po dohodě právě s Cimickým město začíná spolupracovat s dvěma externími firmami, personální agenturou Manuvia a firmou na krizové řízení New Dimension. Kdo v čáslavské nemocnici skončil, je ve výpovědi?
Celé personální krizi předcházelo především chování ředitele nemocnice Ing. Rudolfa Bubly vůči zaměstnancům. Bubla byl kritizován za špatnou komunikaci. Řada lékařů včetně primářů odešla. Jak se z nemocnice volá zastupitelům o pomoc. Proč? Bubla pod tíhou okolností a napjatou atmosférou rezignoval na funkci v nemocnici k 31. 5. Rada města to zvala na vědomí. Ředitele nemocnice Bublu donutili k rezignaci lékaři Následně vyhlásila výběrové řízení na funkci nového ředitele.
Zřizovatelem nemocnice je město Čáslav. Radnici vede Čáslav pro všechny v koalici s ODS a Šancí pro rodinu (KDU-ČSL). Radnice najala na krizi v nemocnici dvě externí firmy
ŽIVĚ ZASTUPITELSTVO: pondělí 13. 9. 2021 od 17:00
na Nové scéně Dusíkova divadla v Čáslavi, Masarykova 194/36
Můžete jej sledovat na místě, nebo živě na internetu (přenos zajišťuje Městský úřad Čáslav)
Zasedání zastupitelstva města Čáslavi

Související, psali jsme:
Bez 3 ambulancí, 36 lůžek interny i pacientů záchranky
Šušková: 1. report interim krizového týmu z nemocnice
Víme, kolik lékařů skončí ke konci srpna v nemocnici
Radnice najala na krizi v nemocnici dvě externí firmy
Minutu po minutě: mimořádně o krizi v nemocnici
Kdo v čáslavské nemocnici skončil, je ve výpovědi?
Místostarosta Horský z radnice: PRAVDA NEKŘIČÍ
Primářka ARO: Akutní péče i porodnice v ohrožení
Jak se z nemocnice volá zastupitelům o pomoc. Proč?
(Ne)politická nemocnice. Přemluvte lékaře i sestry
Mimořádná Rada města: Kdo je nový ředitel nemocnice?
Ředitele nemocnice Bublu donutili k rezignaci lékaři
Tomáš Ouředník
ℹČáslavské zprávy nejsou finančně podporovány městem Čáslav.