ŽIVĚ: DNES veřejné projednání výstavby stovek bytů za miliardy. Nová scéna divadla: pondělí 16. 5. od 18:00

Poprvé se informace v domech na nástěnkách v lokalitě Prokopa Holého objevila podle našich podporovatelů teprve 12. 5. Přitom samotné veřejné projednání je již 16. 5. od 18 hodin. Nová územní studie bude občanům představena až na samotném veřejném projednání. To je především s ohledem na rychlé oznámení termínu a právě možnou osobní účast občanů velmi zarážející. Během čtyř let prý současné vedení města velmi dobře komunikuje s občany.

Stejná lokalita je v zájmu místostarosty Martina Horského (Čáslav pro všechny/STAN) již podruhé. V září 2021 přitom kontroverzní záměr developera Trigema „zboural“ městské zastupitelstvo. Developera vehementně obhajoval právě Horský (více v rámečku). Do voleb je v tuto chvíli zhruba jen 130 dnů.

Občanská iniciativa Čáslav sobě je určitě pro výstavbu bytů. V situaci, kdy není vůbec jisté, zda trojkoalice ovládne město znovu, je vše více než zvláštní. V tuto chvíli je vše velmi uspěchané a netransparentní. A hlavně bez včasného informování v souvislostech. Občan je opět na vedlejší koleji. Město Čáslav vede trojkoalice Čáslav pro všechny/STAN +Šance pro rodinu/KDU-ČSL a ODS. Největším přešlapem současného vedení je i řízení Městské nemocnice Čáslav.

JAK CHTĚL MÍSTOSTAROSTA HORSKÝ POPRVÉ PRODAT LUKRATIVNÍ MĚSTSKÉ POZEMKY – 16 000 M2 – JEDINÉMU DEVELOPEROVI
Na této ploše by prý vzniklo až 513 bytů (nejvíce garsonek) za 1,5 mld korun. Developer by si je ale sám prodával za zcela tržní ceny. První jsme informovali o kontroverzním a nepromyšleném záměru. Jedná se o vznik sídliště až s 1 000 obyvateli. Mobilizovaní občané zamezili na zastupitelstvu 13. 9. 2021 celému developerskému záměru. Jednání bylo až přerušeno. Téma odloženo. Vše mohlo skončit na úřední desce.

PLNÉ ZOBRAZENÍ PŘÍSPĚVKU V PDF zde: