Pomozte mi. Chci vás zachraňovat, léčit a rodit vaše děti!

Trochu jiný otevřený dopis:
Čau Čáslaváci,
 
jsem tady s vámi více než 125 let. Jsem vaše městská nemocnice. V naší hezké Čáslavi jsem se narodila už v roce 1894. Vím, že vám dělám hodně starostí.
 
Zažila jsem mnoho změn, ale i ty k životu patří. Byla jsem například v OÚNZ, pro ty mladší to byl za socíku Okresní ústav národního zdraví.
 
To víte tenkrát bylo všechno jiný. Dneska už jsem pod městem. To mě má rádo. Středočeský kraj i zdravotní pojišťovny mě ale naopak moc v lásce nemají.
 
Chápu, tohle vás asi moc nezajímá. Mě to ale opravdu hodně trápí. Chci, abyste to věděli. Pro mě je totiž důležité hlavně vaše zdraví. A můj další rozvoj.
 
Nechci se moc vychloubat, ale ráda bych vám připomněla, že mám jedinou porodnici na okrese Kutná Hora. Moje i vaše děti nám dělají tu největší radost.
 
Věřím městu i vám, že mě máte opravdu rádi. A podporujete mě. V minulosti mě už pomáhali vaši předci, hráli na moji podporu divadlo, pořádali sbírky.
 
Doba je ale zlá. Vím, že řešíte hypotéky, vztahy a teď určitě ten zpropadenej covid. Ale nezapomínejte, že tady s vámi jsem. A není to samozřejmost!
 
Politici si občas hrají, že všechno zařídí za vás. Nejvíc mi vadí postoj současné hejtmanky Jermanové ke zdravotnictví. Pro nás z branže je to spíš hejtr(mamka). To trestní oznámení na záchranářku si fakt mohla odpustit.
 
Mám v kraji i regionální kamarádky, je nás celkem 5. Ale hejtmanka Jermanová nás úplně přehlíží. Nám by přitom stačilo pár milionů z vašich daní.
 
Teď v pátek a v sobotu prej budou nějaký krajský volby. Tak to tam hoďte, ať se to na tom kraji změní k lepšímu. Jinak to nevidím! Děkuji i za moje kolegyně 🙂
 
Vaše Městská nemocnice Čáslav, 1. 10. 2020
autor: Tomáš Ouředník

Komentáře nevyjadřují názory fenomens.cz. Podporujeme občanskou společnost.
Pokud chcete zveřejnit vlastní názor, postřeh, komentář, kontaktujte nás zde.