Vždycky nemocnice! | Vždycky občan! | Vždycky Čáslav!

Nemocnice Čáslav | Porodnice Čáslav | Lékaři | Defibrilátory | Jak správně vozit přilbu | Volná místa:  Lékaři | Zdravotnici | Nezdravotníci | Kontakt

Čáslav sobě bude v Čáslavi kandidovat v komunálních volbách 23. a 24. září. Není nám lhostejný osud čáslavské nemocnice s jedinou porodnicí na Kutnohorsku. 

Funkční čáslavská nemocnice je pro Čáslav sobě na 1. místě

Víme, že existence a plnohodnotné fungování nemocnice v Čáslavi je klíčové pro důležitost města v rámci regionu. Pro dostupnost zdravotní péče, pro občany i obyvatele celého regionu. Je podstatné i pro ziskovost podnikatelů i firem, kdy potenciální pacienti nakupuji v našem městě.

Krok za krokem

Na konci září 2022 uspěje Čáslav sobě v komunálních volbách.

Aktuálně se účastníme setkání s bývalými, současnými zaměstnanci nemocnice. I lékaři a odborníky, kteří mají každý svoje vlastní řešení současné krizové situace. Následně vytvoříme koncepci a budeme ji průběžně zveřejňovat. Cílem je zachování a další rozvoj nemocnice včetně porodnice.

Domény

Tomáš Ouředník (Čáslav sobě) zakoupil domény nemocnicecaslav.cz a porodnicecaslav.cz

Je více než jisté, že bez jasné a srozumitelné domény se dnes již žádná důležitá organizace, v našem případě nemocnice i porodnice, neobejde.

V tuto chvíli jsou webové adresy přesměrovány na náš web caslavsobe.cz. Podstránky jsou primárně určeny pro občany Čáslavi, kteří hledají důležité informace. V tuto chvíli informace průběžně doplňujeme. Je totiž více než jasné, že občané by měli mít kvalitní informace o nemocnici.

Aktuálně jsou na podstránkách například tyto informace, které jsme sem soustředili: seznam defibrilátorů v Čáslavi, seznam lékařů, volná pracovní místa v nemocnici. Budeme na stránkách také soustředit důležité souvislosti o nemocnici.

V budoucnu bychom rádi navrhli z pozice zastupitelů, případně radních, aby se obě domény využili pro skutečnou prezentaci nemocnici i porodnice. Například totiž již v tuto chvíli existují oficiální facebookové stránky právě pro nemocnici i porodnici. 

Vize

NAŠE VIZE: Městská nemocnice Čáslav s porodnicí+

Nemocnice s porodnicí je prioritou číslo jedna pro nás i naše spoluobčany. Občany, pacienty i zaměstnance zdravotnického zařízení nezajímá politické hašteření.

Nové vedení města po úspěšných zářijových volbách naslouchá ekonomické i personální realitě a řeší opravdovou finanční zátěž od zdravotních pojišťoven v desítkách milionů korun.

Jasné kroky: snížením nákladů a zvýšením efektivnosti dosahujeme stabilizaci. Jde o stabilizaci počtu kvalitních lékařů i zdravotnického personálu.

Nepotřebujeme externí firmy na marketingové a další pochybné netransparentní poradenství. Veřejnost informujeme o každém důležitém kroku a jeho cílech.

Průběžně zkvalitňujeme nemocnici, snažíme se o větší regionální význam i s ohledem na existenci jediné porodnice na Kutnohorsku právě v Čáslavi.

Po čtyřech letech od voleb 2022 zachraňujeme společně plnohodnotné zařízení v Čáslavi.

Vše ve spolupráci s odbory a důvěrou v lékaře i lékařský personál.

První městská nemocnice

První městská nemocnice byla v Čáslavi zřízena v roce 1844.

Městská nemocnice s tradicí

Budova současné městské nemocnice stojí na místě od roku 1894.

Netransparentní současnost

Největší přešlap současného vedení s Městskou nemocnicí Čáslav

Největším přešlapem současného vedení města – Čáslav pro všechny/STAN + Šance pro rodinu/KDU-ČSL + ODS – je určitě nefunkční nemocnice s budoucí skrytou finanční zátěží od zdravotních pojišťoven. Podle dostupných informací jde o desítky milionů korun. Výsledkem zvláštního řízení organizace, personální politiky i nedostatečné komunikace se zaměstnaneckými odbory, je omezená zdravotní péče pro všechny. Od července 2019 řídí nemocnici již třetí ředitel (Mlynářová, Cimický, Bubla). Více ZDE

(NE)TRANSPARENTNÍ SOUČASNOST: Městská nemocnice

Výsledkem zvláštního řízení organizace, personální politiky i nedostatečné komunikace se zaměstnaneckými odbory, je omezená zdravotní péče pro všechny.

V září 2021 došlo až k uzavření interny, 3 ambulancí. Do nemocnice se nevozí všichni pacienti záchranky. Častá změna ve vedení nemocnice i nepromyšlené rozhodování.

Žádné nebo výrazně zkreslené zprávy právě o nemocnici: v radničních novinách – Čáslavské noviny, na městském zastupitelstvu od vedení města nebo v TV Čáslav.

Vedení města dává nemocnici ocenění Kloubouk, i přesto moc dobře ví, že zařízení je ve velké krizi.

Na plánovaném programu zastupitelstva 11. 4. téma nemocnice úplně chybí. Na náš přímý dotaz ohledně nemocnice vedení města o stavu nemocnice mlží.
Ten samý den přitom dostává vedení města oficiální dopis od nespokojených zaměstnanců chirurgického oddělení.

Mimořádné zastupitelstvo o Městské nemocnici Čáslav:
Jaké jsou závěry kontrol?📍Kolik lékařů přišlo za vedení ředitelky Mlynářové?📍Jak vidíme celou krizovou situaci? 🍀❤️Jaké máme návrhy?

zdroj: Čáslav sobě – sestřih městské zastupitelstvo, 8. 6. 2022

ČT: Lékaři opouštějí čáslavskou nemocnici. Interna zavře v září
zdroj: Události v regionech, 23. 8. 2021 18:00, ČT1

Proč čáslavská nemocnice nepřijímá pacienty od záchranky
zdroj, audio: Český rozhlas, 10. 8. 2021

Sdílejte: